O nás

Vítejte na palubě ZLATÉ LODI

Největší restaurace v samotném srdci Brna.

ZLATÁ LOĎ vyplouvá!

Přinést něco nového, taková byla na začátku hlavní myšlenka. Něco nového pro brňany, samotné Brno, jeho návštěvníky a vůbec pro všechny milovníky kvalitní gastronomie a dobrého piva. Právě pivo, přesněji spojení s pivovarem Staro­brno, pomohlo tuto myšlenku uskutečnit. Sym­bioza s lidmi z brněnského  pivovaru,  energie a čas věnované tomuto projektu by měli být zá­rukou dlouholeté úspěšné spolupráce a spoko­jenosti zákazníků. Naším cílem nebylo vytvořit jen další „hospodu“, ale brněnskou Zlatou loď, příjemné, kultivované místo k setkávání, oživu­jící občas trochu pusté náměstí Svobody. Rámec celému projektu Zlaté lodi dala monu­mentální, památkově chráněná budova na rohu ulice Rašínovy a náměstí Svobody.

Objekt postavený  v letech  1899–1903  v pozdně  his­torizujícím slohu, s působivě komponovaným průčelím, je významnou urbanistickou součástí městské  památkové  rezervace.  Při  přestavbě a rekonstrukci stál před autory projektu složitý úkol  respektovat  historickou  váhu  architek­tonické  památky  a  zároveň  vytvořit  funkční, esteticky hodnotný prostor, odpovídající současným    požadavkům.    Autoři    projektu, architekt,  scénograf  a  designer  David  Marek a  statik   Tomáš   Malina   zúročili   při  tvorbě dokumentace dlouholeté zkušenosti z již usku­tečněných, úspěšných projektů. Základem za­ dání bylo technicky náročné propojení tří pater budovy a na něj navazující úpravy jednotlivých podlaží do dnešní podoby. Na složité staveb­ní úpravy  navázala  vlastní  realizace  interieru pří níž David Marek skloubením originálních řešení, kvalitních materiálů a designových prvků   dokázal   citlivě   zasadit   moderní   in­teriér do historické budovy. Hlavní cíl, vy­tvoření příjemného a zajímavého prostředí pro návštěvníky restaurace, tím byl naplněn.

Dělení prostoru do tří pater nám navíc umožnilo  pohrát  si  s  každým  podlažím  tak, že host může přecházet z tradičního, spíše klubového designu podzemních prostor, přes trendové, moderní přízemí až po chilloutové, barové třetí patro.

Specifické a v Brně ojedinělé bylo i řešení zázemí restaurace, jejíž kapacita by měla ve špičce pře­sahovat 500 hostů o které se bude starat na 60 zaměstnanců.  Běžnému  návštěvníkovi  skryté, na míru vyrobené, nejmodernější výčepní tech­nologie budou pečovat o vyhlášenou, tankovou starobrněnskou jedenáctku a také tankový Bitr. Poctivou českou kuchyni, postavenou na lokálních dodavatelích surovin Vám budeme připravovat na nejmodernějších gastrotechnologiích,  v mnoha  ohledech  svou kvalitou překračujících požadované normy.

Celková  úroveň  gastronomie  se  za  poslední léta dostala v Brně na velmi vysokou úroveň. V mnoha ohledech předčí i Prahu, což ukázalo i několik posledních gastronomických soutěží. Způsobeno  to je tím, že v Brně nepracujeme s velkým počtem   turistů, ale se stálými, místními zákazníky, schopnými rozpoznat kvalitní pohostinství. Proto se chceme nepřetržitě  zlepšovat a přinášet něco nového. Našim cílem je Vaše spokojenost.

Zdali se nám to daří, prosím posuďte sami.

Dnes otevřeno:
11.30 - 00.00 | další dny

Rezervujte si místo:
(+ 420) 778 420 000

Kde nás najdete:
nám. Svobody 5, 602 00 Brno-střed | mapa

Letní terasa

Nekuřácká

Wifi zdarma

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotky

Partneři